Mikuláš navštívil naší školičku 6. 12. 2021

Jako každý rok, tak i letos se všechny děti z naší školky těšily na příchod Mikuláše. Všechny si kladly stejné otázky. „Přijde letos Mikuláš mezi nás?“ „Donese nám nějaké dárky?“ „Byl jsem vůbec hodný?“ „Přijde i čert?“ atd. Děti Mikuláše netrpělivě vyhlížely z okna, až ho nakonec spatřily. Seděly připravené na svých židličkách a čekaly, až přijde do třídy. Ve třídě zavládlo nečekané ticho. Děti přivítaly Mikuláše, anděla a čerta pozdravem a čekaly, co bude dál. Mikuláš jim vyprávěl příběh, jak se mu ztratil (uletěl) anděl, a jak tedy požádal o pomoc vlídnou a hodnou ženu (Emu), kterou proměnil na danou chvíli v anděla. Děti hltaly každé slovo z příběhu. Byly rády, že vidí nějakou známou postavu, a tak se vůbec nemusely bát ošklivého čerta. Anděl mezitím pomáhal děti chránit. Mikuláš otevřel svou zlatou knihu a k dětem promluvil podle jejich zásluh a hříchů. Když bylo třeba, zasáhl i čert. Nakonec si čert žádné dítě do pekla neodnesl a Mikuláš mohl všem dětem rozdat nadílku. Děti na oplátku Mikulášovi, čertovi a andělovi zazpívaly mikulášskou písničku. Pěkně se všichni rozloučili a popřáli si pěkné Vánoce. (Monika Klímková)